Kurumsal

Alpata Teknoloji & Yazılım

Alpata Teknoloji Yazılım, Türkiye de, Yazılım Üretimi (Ticaret Borsaları Bilgi Sistemleri , Lisanslı Depoculuk Otomasyon Sistemleri , Özel Yazılım Çözümleri) konusunda faaliyet gösteren, güçlü insan kaynakları ve teknik platforma sahip şirkettir. 25 kişilik çekirdek kadrosunun dışında, profesyonel danışmanlar kurulu, yüksek kapasiteli bilgisayar parkı, finansal gücü, azmi ve kalite odaklı çalışmaları ile yazılım çözümlerinde ileri teknolojiler geliştirir.

Alpata Teknoloji Yazılım , geliştirdikleri teknolojiler ve uygulama projeleriyle tanınan, sektörlerinde lider kuruluşlarla geliştirdiği çözüm ortaklıkları ve işbirlikleri ile uluslararası kaynakları kullanarak standartlarını sürekli güncelleyen ve yeni yatırımlarla gücünü pekiştiren bir kuruluştur..

Alpata Teknoloji Yazılım , Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknoparkı içerisinde faaliyetlerine devam etmektedir.Geliştirdiği projeler Teknopark değerlendirme esasları içerisinde Üniversiteler tarafından değerlendirilmiş onaylanmıştır.

Alpata Teknoloji Yazılım , Eskişehir ve bölgesinde Opel yetkili bayi olan Alpata Otomotiv Eskişehir, Bilecik, Muğla, Aydın, Kütahya ve Uşak illerinde Efes Pilsen, Phillip Morris, Erikli, Uludağ Kızılay Maden Suyu, Dimes, Pınar, Frito Lay, Eti vb. markaların dağıtımı yapan Necdet Alpata Gıda, Anadolu Sigorta, Ak Sigorta ve Aviva Sigorta Acentesi olan Alpata Sigorta ve Havacılık ve Uzay sanayinde ihtiyaç duyulan parçaları üreten Alp Havacılık şirketleriyle beraber Alpata Grup şirketlerini oluşturmaktadır.Kilometre Taşları

Türkiye'de hızla gelişen IT Sektörünün sağladığı olanaklardan faydalanma vizyonu doğrultusunda 2000 yılında kurulmuştur.

Kurumsal Değerler

Kalite Politikası

Faaliyet Alanımızda; bilgi teknolojilerindeki gelişmelerin yakın takipçisi olarak güvenilir, hızlı, istikrarlı ürün ve hizmet sunumuzla müşterilerimiz tarafından, sözüne bağlılığımız ve sorumluluk anlayışımızla tedarikçilerimiz tarafından, aranılan, güvenilen ve tercih edilen bir firma olmak için;

- Ürün kalitemiz ve teknik desteğimizle üst düzeyde müşteri memnuniyetini sağlamak;

- Çalışanlarımızın tümünü sürekli gelişimimizin bir parçası konumuna getirmek,

- Yaptığımız her işin doğru ve kaliteli yapılmasını sağlamak;

- Sektöründeki teknolojik yenilikleri dünyayla eşdeğer zamanda takip ederek sektörün gerisinde kalmayı önlemek,

- Topluma ve çevreye karşı sorumlu, kalite bilincine tümüyle erişmiş, eğitimli çalışanlarımızla temel politikamızdır.

Bilgi Güvenliği Politikası

ALPATA YAZILIM A.Ş., firma içi ve müşteri bazındaki bilgilerin sadece yetkili kişiler tarafından erişilebilir olması, yetkisiz kişilerce bilgilerin değişimlerden korunması ve bilgilerin yetkili kişilerce gerek duyulduğu an kullanılabilir olmasını sağlamak amacıyla bir Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) kurmuş ve uygulamaktadır.


ALPATA YAZILIM A.Ş. ;

- Kurumun güvenliğini sağlamak,

- Üçüncü taraflarla yapılan sözleşmelerde belirlenmiş şartları sağlamak,

- Kurumun faaliyetlerini en az kesinti ile devam ettirmek amacıyla fiziksel ve sanal bilgi kaynaklarının güvenliğini sağlamayı taahhüt eder.

- Firmamız risk yönetimi çerçevesinde hazırlamış olduğu ‘ Uygulanabilirlik Bildirgesi’ ile risklerini tanımlamış, gerekli önlem planlarını oluşturmuştur.


ALPATA YAZILIM A.Ş.; çalışanları BGYS konusunda gerekli önemi göstermekte ve bu politikaya uymaktadırlar.

BGYS firmamız için sürekli, sistematik ve sürekli geliştirmeye tabi bir süreçtir.

Elde etmiş olduğumuz ISO 27001:2005 BGYS sertifikası, gerek müşteri bazında, gerekse firma içi güvenliğe verdiğimiz önemi göstermektedir.